Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Zboží můžete objednat přes E-shop, E-mail i Telefonicky

MAPA KDE NÁS NAJDETE

KONTAKT

Iveta Martynková
Oldřichovice 909
739 61 Třinec
tel: (+420) 724 062 293
info@pletivo3nec.eu
Otevírací doba 8:00 - 18:00 hod.
PO TELEFONICKÉ DOHODĚ !!!!

!!!!!! ZBOŽÍ V AKCI !!!!!!

Cena 134,00 Kč (5,21 €)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


INFO !!!! » NEŽ ZAČNETE STAVĚT OPLOCENÍ !
Než začnete stavět oplocení

Doporučujeme :-)

Než začnete stavět oplocení kolem svého pozemku nebo domu, chaty, apod.: raději si ověřte na stavebním odboru na městském či obecním úřadě, jestli lokalita nespadá do oblasti, ve které vydané územní rozhodnutí nezmiňuje i způsob oplocení pozemku. Dále si zjistěte, zda pozemek, který chcete oplotit je zastavěné či nezastavěné území (zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)). Potom musíte mít splněné podmínky pro výšku plotu nebo dokonce i jeho materiál.

Velmi často diskutovaným tématem je, zda je zapotřebí Stavební povolení na plot. Důležité je uvědomit si, co je vlastně plot a jaký zákon je mu nadřízený. Oplocení nebo-li plot jsou dle stavebního zákona na hranici pozemků stavbou. Plotem je tak i třeba ohradník pro ovce. Ovšem, ne na každý plot, ale potřebujete mít povolení na ohlášení stavby. Na některé potřebujete povolení umístění - územní souhlas nebo i územní rozhodnutí. Jestliže dochází pouze k rekostrukci stávajícího oplocení, tak nic nepotřebujete a o legislativu ani stavební povolení na výměnu plotu se nestaráte. Stavebnímu úřadu je potřeba k územnímu souhlasu doložit pouze nákres v katastrální mapě, některá souhlasná stanoviska jako je souhlas sousedů, vyjádření správců sítí (např. voda, elektřina, apod.), popř. památkový úřad, chráněná krajin.oblast, apod.

U novostavby je vždy nejlepší již na oplocení pamatovat a zahrnout ho do projektové dokumentace.