⇓ VYUŽIJTE naše AKČNÍ CENY na vybrané PLETIVA, 3D i 2D PANELY ⇓

Novinky
17.11.2022
PLOTY KOVOVÉ, PROFILOVÉ a TAHOKOV
Poctivé ČESKÉ ploty promyšlené do posledního detailu. Tradiční kované ploty i moderní hliníkové a tahokov varianty. Reprezentativní a vkusný plot ... číst celé
05.01.2021
Betonové ploty
Betonové ploty jsou dostupnou ochranou každého domu nebo průmyslového objektu a vytvoří maximální bezpečí, soukromí i eleganci. Pokud vám jde hla... číst celé
.
  1. Úvod
  2. NÁVODY
  3. Montáž zemních vrutů
Montáž zemních vrutů

 

  • Vyměření pozemku

Pomocí kolíků a provázku si vytyčíme pozemek. Případné nerovnosti terénu si předem upravíme dle potřeby. 

  • Montáž zemních vrutů

Menší zemní vruty se dají zavrtat pomocí ocelové tyče (roksoru) nebo jinou ocelovou tyčí. Pro stavby většího rozsahu doporučujeme použít ruční "T" kříž, pro montáž zemních vrutů.

Doporučujeme před avrtávaní zemního vrutu do půdy předvtat kolmou díru SDS vrtákem. Tím zjistíme, jestli v místě usazení vrutu není nějaké překážka, jako jsou větší kameny či kořen stromu. Také nám to pomůže udřet vrut ve svislé poloze při vtrání vrutu do půdy.

Jakmile začnete zavrtávat vrut do země, neustále musíte kontrolovat aby vrut byl v zemi zavrtán kolmo. Toho docílíme tím, že během zavrtávání budeme neustále kontrolovat pomocí vodováhy.

Pokud budete zavrtávat více vrutů, můžete si u nás  ruční "T" kříž, pro montáž zemních vrutů zapůjčit. Pri kopupí vrutu u nás, Vám zapůjčíme "T" kříž na tři dny zdarma.

  • Usazení sloupku do zemního vrutu

Pokud budeme pomocí zemních vrutů stavět plot nebo budeme chtít do země ukotvit třeba jenom slunečník či věšák na prádlo, pak je postup následovný:

Do zemního vrutu, který máme kolmo zavrtaný v zemi, vložíme sloupek. Vyrovnáme jej vodováhou a pomoci šroubů sloupek zakotvíme. Jestliže je předpoklad, že oplocení je rtvalé a nebudte ho chtít v budoucnu přesouvat, obsypeme kameninovou drtí. Tím docílíme toho, že sloupek bude ukotven ve vrutu v naprosté rovině, i když se nám nepodařilo zemní vrut zavrtat do země kolmo.

UPOZORNĚNÍ:

V současné době termín dodání může být delší, než je uvedeno u jednotlivých produktů. Ceny u některých produktů jsou pouze na dotaz z důvodu stále se měnících cen vstupních materiálu na českém i evropském trhu. Cena v každé objednávce bude před odesláním zboží vzájemně potvrzena nebo změněna dle aktuální kalkulace výrobců.

Děkujeme za pochopení této „nestandardní“ situace.

© 2018 PLETIVO - PLOTY 3nec | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz