Novinky
17.11.2022
PLOTY KOVOVÉ, PROFILOVÉ a TAHOKOV
Poctivé ČESKÉ ploty promyšlené do posledního detailu. Tradiční kované ploty i moderní hliníkové a tahokov varianty. Reprezentativní a vkusný plot ... číst celé
05.01.2021
Betonové ploty
Betonové ploty jsou dostupnou ochranou každého domu nebo průmyslového objektu a vytvoří maximální bezpečí, soukromí i eleganci. Pokud vám jde hla... číst celé
.
  1. Úvod
  2. GABIONY, KOŠE a SÍTĚ
  3. Informace - DOPORUČENÍ

Informace - DOPORUČENÍ

DOPORUČENÁ VELIKOST KAMENE

Velikost oka gabionových sítí jasně stanovuje minimální frakci kamene vhodného jako výplň gabionové konstrukce. Celkový vzhled plotu ovlivní nejen způsob jakým kámen uložíme, ale i poměr velikosti kamene ke oku gabionu a směr oka (vertikální / horizontální). V naší nabídce máme 2 typy gabionových systémů.

  1. Gabionové ploty – Premium a Praktik, u nichž je velikost oka konstantní 5 x 20cm.
  2. 2. Gabionové koše ze svařovaných sítí, které nabízíme ve třech velikostech oka 10 x 10cm / 5 x 10cm / 2,5 x 10cm.

Je třeba aby velikost kamene byla větší než jsou oka sítí, v opačném případě se nepodaří gabion naplnit. Obecně doporučená minimální frakce kamene do gabionů při oku 5 x 10cm a 10x10cm je 63-125mm. Při rozměru oka 2,5 x 10cm lze použít frakci 32-63mm / 63-125mm. Velikost oka 2,5 x 10cm se používá zejména při montáži gabionů se sypaným kamenem.

 

ZPŮSOBY PLNĚNÍ GABIONU KAMENEM

Existují 2 způsoby plnění gabionů kamenem: sypání, ukládání. Sypání kamene umožňuje ušetřit množství času, avšak výsledek bývá mírně “rozcuchaný” a neúhledný. Druhý způsob – ruční ukládání kamene – je časově náročnější proces, avšak celkový vzhled takto naplněného gabionu bude už navždy pastvou pro Vaše oči. Gabionové koše nabízíme v 3 tloušťkách – 30/50 / 100cm. Na rozdíl od gabionového plotu Praktik (20cm) a Premium (20-40cm) si koše vyžadují použití obrovského množství kamene. Právě z tohoto důvodu doporučujeme z pohledové strany plotu ručně poskládat Vámi zvolený kámen a zbytek objemu koše vysypat kamenem z nejbližšího lomu ve Vašem okolí. Tímto způsobem je možné ušetřit náklady a čas.